Træningsoversigt

    Sæsonstart uge 36

Træningstider
sæsonen 2022/23
Læs mere om holdene under tilmelding

MANDAG


16.00-17.00 Forældre/Barn (uden ældre søskende)

Alder: årgang 19, 20, 21, 22

Sted: Hal 3 og Springcenteret
Træner: Mia Lund og Stine

 


17.00-18.00 MGP Dans

Alder: 0.-3.kl

Sted: Hal 3C
Træner: Emma B og Sarah
Hjælpetræner: Frederikke

 

 

17.00-18.00 Badut-SpirreVip

Alder: 5 år-12 år

Sted: Hal 3 B og Springcentret
Træner: Trine Torp og Emma Hedemann

 

 

18.00-19.30 Spring/Rytme mix

Alder: 4.-6.kl

Sted: Hal 3 og Springcenteret
Træner: Emma B, Sarah, Laura og Silje
Hjælpetræner: Lærke N og Frederikke


 

19.30-20.30 Power fit

Alder: Voksen

Sted: Hal 3
Træner: Silvia

 

TIRSDAG

 

16.00-17.00 Familieholdet (med ældre søskende indtil 7 år)

Alder: årgang 19, 20, 21, 22

Sted: Hal 3 og Springcenteret
Træner: Bjarke og Carina

 

17.00-18.30 All Round Fitness

Alder: Voksen

Sted:Hal 3 C
Træner: Hanne Just

18.00-19.00 TikTok dans

Alder: 3.-5.kl

Sted: Hal 3 B
Træner: Emma M og Marie

19.00-20.00 Hygge hop

Alder: fra 17år

Sted: Springcenteret
Træner: Jacob og Amalie

 

19.00-21.00 Floorball

Alder: Voksen

Sted: Hal 3
Træner: Jan Mikkelsen

ONSDAG

 

15.00-16.00 Krudtuglerne 

Alder: Årgang 17

Sted: Hal 3 og Springcenteret
Træner: Christina L
Hjælpetræner: Mathilde B, Freja, Leah Tess, Emilie P
Spirer: Mads

 

16.00-17.00 Puslinge (uden forældre)

Alder: årgang 18 og 19

Sted: Hal 3 og Springcenteret
Træner: Christina L og Christina JJ
Hjælpetræner: Mathilde B, Freya, Emma R
Spirer: Mads, Helene Olsen

 

17.00-18.00 Spring Drenge

Alder: 0.-3.kl

Sted: Hal 3 og Springcenteret
Træner: Christina L og Christina JJ
Hjælpetræner: Frederikke, Emma R
Spirer: Emil Just, Emil Borup


18.00-19.30 Vrå POWERteens

Alder: 7.kl-17 år

Sted: Hal 3 og Springcenteret
Træner: Jacob, Amalie, Caroline, Emma, Sarah
Hjælpetræner: Jens Peter

 

19.30-20.30 Power Fit

Alder: Voksen

Sted: Hal 3
Træner: Silvia


20.00-22.00 Rigtige Mænd

Alder: Voksen

Sted: Hal 1
Træner: Kaj Hyldgaard

 

TORSDAG

 

16.00-17.00 Turbopiger

Alder: 0.-3.kl

Sted: Hal 3 og Springcenteret
Træner: Silje, Laura
Hjælpetræner: Terese, Mascha, Liva
Spirer: Mynte, Lea Amtoft, Sofie Lind

 

                           SØNDAG
 
16.00-18.00 Minijuniorhold (4.-6.kl)
Sted: Hal 2 + Hal 3 + Springcenter
Tilmelding: Klik her
Dette hold er et samarbejde med SHI Gymnastik, tilmeldingen via deres hjemmeside. 
Holdet træner i Vrå

DGI Landsdelshold kan du læse mere om her

18.00-20.00 Juniorhold (7.-9.kl)
Sted: Hal 2 + Hal 3 + Springcenter
Tilmelding: Klik her

Dette hold er et samarbejde med SHI Gymnastik, tilmeldingen via deres hjemmeside.
Holdet træner i Vrå.

DGI Landsdelshold kan du læse mere om her

Opvisning 1.jpg